ورود ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام کنید

گزینه های ستاره دار اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *

موفقیت و کارآفرینی

اولین اقدام شما برای راه اندازی یک کسب و کار چیست؟

اولین اقدام شما برای راه اندازی یک کسب و کار چیست؟

04 اسفند 1396
آیا شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید کسب و کار جدیدی برای خود راه‌اندازی کنید؟ یا ایده های…
اولین اقدام شما برای راه اندازی یک کسب و کار چیست؟

اولین اقدام شما برای راه اندازی یک کسب و کار چیست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید کسب و کار جدیدی برای خود راه‌اندازی کنید؟ یا ایده های جدیدی برای خلق چیزهای تازه به ذهنتان می رسد؟ برای آن که بتوانید این مسیر را با موفقیت طی کنید بهتر است قدم های اولیه را محکم، با تفکر و پیش بینی شده بردارید. آشنایی با این مسیر به شما کمک می‌کند تا با دید بهتری اقدام به راه‌اندازی کسب و کار جدید خود نمایید.

 بعضی ها کارآفرین هستند چون همیشه کارآفرین بوده اند. وقتی جوان هستند، کسب و کارهای کوچک راه می اندازند و یاد می گیرند تا کارآفرینی کنند. برخی دیگر کسب و کار راه می اندازند چون چاره دیگری ندارند. شاید از کار بیکار شده اند یا این که باید محل زندگی خود را عوض کنند. شاید هم شرایط مجبورشان کرده تا کسب و کار خودشان را داشته باشند. عده ای به ایده یا دیدگاهی که قصد انجام آن را دارند، علاقمندند. ما فرض را بر این می گذاریم که بسیاری از کارآفرینان کسب و کارشان را با توجه به اشتیاق عمیقی که به انجام آن دارند، آغاز می کنند؛ آن ها تمایل زیادی دارند، اما واقعاً این گونه احساس می شود که برای این کار ساخته شده اند.

مطالبی که در اینجا عنوان می کنیم، مخصوص کسانی است که احساس می کنند برای کارآفرین بودن ساخته شده اند، اما نمی دانند چگونه این تمایل خود را عملی کنند. آن ها نمی دانند چگونه و از کجا باید آغاز کنند. وقتی از " شروع کسب و کار" صحبت می کنیم، منظورمان ضرورتاً توسعه یک طرح تجاری یا حتی ارائه یک ایده کسب و کاری نیست چون در اکثر مواقع، این موارد بعد از اشتیاق و قبل از یک تصمیم واقعی قرار می گیرند. شاید شما هم افراد زیادی را بشناسید که تمایل شدیدی به انجام کارهای متفاوت دارند،اما مطمئن نیستند چه کاری .
به نظر ما اولین قدم در این مسیر آن است که کمی از خود کارآفرینان درباره کارآفرینی یاد بگیریم. کتاب ها و مقالات خوبی در مورد کارآفرینان وجود دارند که با مطالعه آن ها متوجه می شوید که کارآفرینی در این بخش از دنیای کسب و کار چگونه است.
روش دیگر درک جهان کارآفرینی، کار کردن برای یک کارآفرین و الگوبرداری از سبک زندگی آن هاست. مزیت این کار آن است که می توانید روش های درست و نادرست انجام کارها را در کارآفرینی بیاموزید.
نقطه شروع دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که بفهمید در چه کاری خوب هستید و چه ایده های راحت به ذهن شما می رسند. ایده هایی که راحت به ذهن شما می رسند معمولاً همان چیزهایی هستند که شما از انجام آن ها لذت می برید. به کارهایی فکر کنید که به انجام آن ها علاقمند هستید. برای مثال، ممکن است حسابدار نباشید ولی از کار با اعداد و ارقام لذت ببرید.

امتحان کنید. دست به کارهایی بزنید که می توانند کارآفرینی را به شما بیاموزند. به طور حتم تعجب خواهید کرد که حتی اولین تجربه شما چقدر می تواند در این زمینه به شما کمک کند. ابتدا با یک کسب و کار کم سرمایه آغاز کنید که ریسک زیادی ندارد. اگر تمایل به ریسک های بالا ندارید، ضمن کار در یک شغل تمام وقت دیگر، می توانید کسب و کاری برای خود راه بیاندازید. بهترین راه برای آن که بفهمید یک کارآفرین هستید این است که داخل استخر بپرید و سعی کنید شنا کنید.
در نهایت، به سراغ رویدادهای کارآفرینی در منطقه خودتان بروید و با افرادی که کسب و کارها را اداره می کنند، صحبت کنید.دوستانی را پیدا کنید که علاقه مشابه شما دارند و از آن ها یاد بگیرید. اکثر آدم هایی که کسب و کاری برای خود راه انداخته اند، افرادی را می شناختند یا با افرادی در ارتباط بوده اند که قبلاً به آن کسب و کار اشتغال داشته اند.

 منبع: شبکه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو