ورود ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام کنید

گزینه های ستاره دار اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *

اخبار فناوری

بر اساس فهرست فوربز در مورد میلیاردرهای جهان: آی‌تی، کارخانه‌ میلیاردرسازی

بر اساس فهرست فوربز در مورد میلیاردرهای جهان: آی‌تی، کارخانه‌ میلیاردرسازی

21 اسفند 1396
فوربز جدیدترین فهرست مربوط به ثروتمندان جهان در سال 2018 را منتشر کرد. این فهرست که نام 2208 نفر از…
رقابت کاغذ با صفر و یک

رقابت کاغذ با صفر و یک

فناوری های جدید با هدف ارائه راه حلی ارزان تر، بهتر یا سریع تر به کاربران وارد بازار می شود و بسته به میزان استقبال مشتریان بر الگوی زندگی و تعامل آن ها تاثیر می گذارد.برای نمونه، شبکه های اجتماعی با هدف کاهش قیمت و نیز افزایش سرعت ارتباط بین…
جف بزوس

بر اساس فهرست فوربز در مورد میلیاردرهای جهان: آی‌تی، کارخانه‌ میلیاردرسازی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فوربز جدیدترین فهرست مربوط به ثروتمندان جهان در سال 2018 را منتشر کرد. این فهرست که نام 2208 نفر از ثروتمندان جهان در آن قرار گرفته، برای 32 سال متوالی است که از سوی فوربز منتشر می شود. نکته قابل توجه این فهرست به رده های اول آن باز می گردد که نشان می دهد فناوری اطلاعات همچنان یکی از پول سازترین روندهای حال حاضر جهان است.
این گزارش اعلام می دارد مجموع دارایی های این افراد به رقم 9.1 تریلیون دلار می رسد که در مقایسه با سال گذشت میلادی به میزان 18 درصد افزایش پیدا کرده است. فوربز می گوید: «جمع دارایی های 20 نفر از ثروتمندترین افراد این فهرست که به رقم 1.2 تریلیون دلار می رسد تقریبا برابر با تولید سالانه مکزیک است.»

فهرست فوربز در مورد میلیاردرهای جهانشماره یک: جف بزوس

جف بزوس لقب ثروتمندترین فرد این سیاره در رتبه بندی سالانه فوربس را از آن خود کرد. افزایش 59 درصدی قیمت سهام غول تجارت الکترونیک در 12 ماه گذشته باعث شده است تا ثروت جف بزوس یک رشد 39.2 میلیارد دلاری را تجربه کرده و به رقم 112 میلیارد دلار برسد. فوربز می گوید: «این اولین بار در تاریخ است که مشاهده می کنیم ثروت یک میلیاردر چنین رشد عظیمی داشته است.» این حرف به معنای آن است که جف بزوس سرانجام موفق شد بیل گیتس که برای سالیان متوالی لقب ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرده بود پشت سر بگذارد.

شماره دو: بیل گیتس

بیل گیتس که در گذشته با مجموع دارایی های 87 میلیارد دلار در 18 سال گذشته نفر اول این فهرست بود اکنون در مکان دوم این فهرست قرار دارد. در شرایطی که در سال گذشته میلادی 3 میلیارد دلار به مجموع دارایی های آقای بیل گیتس اضافه شد و در حال حاضر ثروت آقای بیل گیتس 90 میلیارد دلار است، با این وجود آقای بیل گیتس در مکان دوم این فهرست قرار گرفته است.

فهرست فوربز در مورد میلیاردرهای جهانشماره سه: وارن بافت

وارن بافت 87 ساله مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره برکشایر هاتاوی که سال گذشته میلادی در مکان سوم این فهرست قرار داشت با 84 میلیارد دلار در مکان سوم این فهرست قرار دارد.

شماره چهار: برنارد آرنو

چهارمین فرد خوش شانس این فهرست برنارد آرنو فرانسوی است. آرنوو به لطف امپراطوری خود LVMH (کریستین دیور) که در زمینه تولید کالاهای تجملی و اشرافی به فعالیت اشتغال دارد این عنوان را از آن خود کرده است. او با خرید برند کریستین دیور موفق شد 30.5 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کند. او از سال 2012 میلادی موفق شد لقب ثروتمندترین فرد اروپا را از آن خود کند. او چهارمین فرد ثروتمند جهان است.

شماره پنج: مارک زاکربرگ

مدیرعامل 33 ساله فیس بوک با مجموع دارایی های 71 میلیارد دلار در مکان پنجم این فهرست قرار دارد.
فهرست امسال نکات شاخص جالب توجهی دارد. به طور مثال، این اولین باری است که نام دو کارآفرین چینی را مشاهده می کنیم که به جمع 20 ثروتمند طراز اول جهان وارد شده اند. از ثروتمندان شاخصی که کسب وکار آن ها با فناوری اطلاعات در ارتباط بوده و در این فهرست قرار گرفته اند به نام های زیر می توان اشار کرد.

فهرست فوربز در مورد میلیاردرهای جهانشماره دهم: لری الیسون

لری الیسون 73 ساله مدیرعامل و یکی از بنیان گذاران اوراکل با مجموع دارایی های 58.5 میلیارد دلار در مکان دهم قرار گرفته است. دارایی های آقای الیسون در سال 2012 میلادی در حدود 40 میلیارد دلار بوده است.

شماره دوازده: لری پیج

لری پیچ کارآفرین 44 ساله امریکایی که یکی از بنیان گذاران موتور جست وجوی اینترنتی گوگل است با مجموع دارایی های 48.8 میلیارد دلار در مکان دوازدهم قرار دارد. دارایی های آقای پیچ در سال 2016 میلادی برابر با 37 میلیارد دلار بود که او را در مکان دوازدهم میلیاردرهای جهان از نگاه فوربس قرار داده بود.

شماره سیزده: سرگئی برین

سرگئی برین کارآفرین امریکایی زاده روسیه که همراه با لری پیچ گوگل را پایه گذاری کردند با مجموع دارایی های 47.5 میلیارد دلار در مکان سیزدهم قرار گرفته است. دارایی های خالص آقای برین 44 ساله در سال 2016 میلادی برابر با 39.2 میلیارد دلار بوده است.

شماره هفده: ما هواتنگ

ما هواتنگ که به نام Pony Ma نیز معروف است، ثروتمندترین فرد در قاره آسیا است. فردی که در مکان 17 این فهرست قرار دارد، موسس و سهام دار Tencent’s wechat است. پیام رسانی که یک میلیارد کاربر فعال دارد. Tencent همچنین در شرکت های تسلا، اسپتیفای و اسنپ چت نیز سهام دار است.

شماره بیست: جک ما

جک ما مدیرعامل علی بابا غول تجارت الکترونیک بیستمین فرد ثروتمند جهان از نگاه فوربس است. شرکتی که سهامش ظرف یک سال 76 درصد افزایش رشد داشته است.

باز هم آی تی

استیو بالمر 61 ساله با 38.4 میلیارد دلار در مکان 22، پل آلن 65 ساله با 21.7 میلیارد دلار در مکان 44، ایلان ماسک 46 ساله با رقم 19.9 میلیارد دلار در مکان 54 ، لوران پاول جابز 54 ساله (اپل، دیزنی) با رقم 18.8 میلیارد دلار در مکان 58 این فهرست قرار دارند. در رده های پایین تر نیز تعدادی زیادی از میلیاردهای جهان قرار دارند که کار یا ثروت شان به نوعی به آی تی مرتبط است.
در فهرست جدید فوربس 259 چهره تازه وارد وجود دارند که در حوزه هایی همچون فناوری، هوافضا، هواپیماهای خصوصی و طراحی لباس های عروس به فعالیت اشتغال دارند. در این فهرست 89 چهره جدید از چین و 18 چهره جدید از ایالات متحده وجود دارند. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به این آدرس مراجعه کنید.

 منبع: شبکه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجو